KECKAFOUN

Domácí konferenční systém

Domů Technologie Stažení Kontakty Spolupráce
 
Technologie
Zajímá Vás, co je Keckafoun? Pak čtěte.
 
 
 
Soukromé a bezpečné
Věříme, že pokud má být komunikační program opravdu soukromý, musí splňovat alespoň následující kritéria:
1) Zabezpečení: Každý uživatel má svůj privátní účet.
2) Šifrování: Pro přenos i ukládání dat je využíváno asynchronní šifrování, které využívá náhodné generování klíčů.
3) end-to-end komunikace mezi zařízeními: Komunikace probíhá přímo mezi zařízeními. Není nikde ukládána a monitorována.
4) Uživatelé si mohou vybrat, míru zabezpečení. Program umožňuje nastavení šifrovaného ukládání komunikace, smazání komunikace v určitý čas a smazání komunikace při odhlášení. Při smazání je komunikace smazána na obou zařízeních a je nevratně odstraněna.
 
Program je komplexní a uživatelsky přívětivý:
1) Jednoduché a ryché odeslání textových zpráv
2) Hlasové hovory a vzkazy
3) Video hovory a vzkazy
4) Sdílení obrázků a souborů
 
Šifrování
Co je všechno v Keckafoun zašifrované?
1) Zprávy
2) Sdílené obrázky a soubory
3) Online hlasové hovory a vzkazy
 
Úroveň šifrování:
 
V závislosti na hardware zařízení a možnostech sítě, se používá délka klíče až 4096 bitů. Obyčejně je využita šifra 1024 bitů. Pro představu dosud neprolomená šifra pro ukládání dat v iPhone má 256 bitů.
 
Používáme systém přímé komunikaci a náhodné generování šifrovacího algoritmu. Klíč je generován na základě místa stisku tlačítka v programu a doby kliku, což jsou uživatelem ovlivněné vstupy a dalšími vstupy, které náhodně generuje program. Nelze tedy zjistit jakým klíčem je konkrétní relace šifrována.
 
A proč to všechno? Tímto zajistíme unikátní šifrování komunikace, její bezpečnost a nemožnost zjištění jejího obsahu. Obsah je zašiforván v odesílacím zařízení a dešifrován v přijímacím zařízení, nic mezi tím.
 
Například při použití konvenčního klíče je při stejném textu obsah přenášené zprávy shodný, při našem systému je vždy odlišný a navíc nejméně 4 x delší. To samozřejmě značně ztěžuje možnost komunikaci rozluštit a to i tvůrcům programu. Proto můžeme tvrdit, že nikdy nevydáme obsah komunikace. Jednak jej neznáme protože probíhá formou end-to-end a je tedy pouze na dvou komunikujících strojích a i kdyby nám byly předány, nemůžeme je rozluštit.
 
Keckafoun také šifruje soubory přijaté do počítače včetně historie komunikace. Komunikace lze mazat celou, nebo její část včetně konkrétního data a času zpráv.
 
Celý projekt je řešen jako opensource a lze jej používat bez omezení. V případě zájmu přijmeme mezi náš kolektiv další programátory pro další vývoj programu.